Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно освобождения от должности государственного служащего за сепаратизм)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1459
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана розглянув на своєму засіданні 8 квітня 2015 року (протокол N 13) проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо звільнення державного службовця за сепаратизм) (реєстр. N 1459 від 12.12.2014), поданий народними депутатами України С. Рудиком, О. Осуховським, М. Головком, Ю. Левченком, А. Іллєнком, О. Марченком, Ю. Бубликом.

Законопроектом пропонується доповнити Закон України "Про державну службу" (в редакціях 1993 та 2011 років) додатковою підставою припинення державної служби на підставі виявлення доказів причетності до сепаратизму.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції вважає, що законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет з питань бюджету ухвалив рішення, що законопроект не має впливу на показники бюджету і може набирати чинності у терміни, визначені авторами законопроекту.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує за результатами розгляду у першому читанні повернути законопроект суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що Закон України "Про державну службу" (в редакціях 1993 та 2011 років) вже містить механізми, що дозволяють вирішувати питання припинення державної служби у зв'язку з обставинами, про які йдеться в законопроекті. При цьому відповідні положення законодавства є універсальними і розраховані на широке коло обставин порушення державними службовцями вимог закону, зважаючи на що запропоноване у законопроекті виокремлення певної підстави щодо припинення державної служби виглядає зайвим.

Опрос