Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно обеспечения равных прав и возможностей женщин и мужчин в избирательном процессе)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1456
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі) (реєстр. N 1456 від 12 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 04 березня 2015 року (протокол N 12) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі) (далі - Законопроект) (реєстр. N 1456 від 12 грудня 2014 року), поданий народними депутатами України Кондратюк О. К. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямований на створення додаткових гарантій для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків бути обраними за списками політичних партій до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. Для досягнення мети авторами передбачено внести зміни до законів України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", відповідно до яких у першій за списком п'ятірці кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії, забезпечується частка представників однієї статі не більше 60 %, а у кожній наступній за списком десятці кандидатів у депутати - не більше 70 %.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

За Основним Законом України (стаття 24) громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей, зокрема, у громадсько-політичній діяльності.

Опрос