Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законодательные акты Украины (относительно повышения возраста, с которого лицу разрешается покупка или продажа пива, алкогольных и слабоалкогольных напитков)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1454
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів України (щодо підвищення віку, з якого особі дозволяється купівля або продаж пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв)" (реєстр. N 1454 від 12.12.2014 р.)

У законопроекті передбачається встановити додаткові заборони і обмеження на продаж та споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, а також пропонується встановити адміністративну за їх порушення.

Зокрема, пропонується встановити заборону на вживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових особами, які не досягли двадцятиоднорічного віку.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

Зміст законопроекту не повною мірою узгоджується з його назвою. Так, у назві проекту йдеться виключно про обмеження щодо продажу алкогольних напоїв. Зі змісту ж передбачених ним змін до статті 15-3 Закону (п. 2 розд. I проекту) можна зробити висновок, що таке обмеження передбачається поширити й на продаж тютюнових виробів. Адже стаття, до якої вносяться зміни, встановлює обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів.

Вважаємо недоцільним встановлення правила, за яким "продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний витребувати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт громадянина України, водійські права або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у нього виникли сумніви щодо досягнення покупцем 21-річного віку" (п. 1 розд. I проекту). Вбачається цілком логічним, що зазначений документ має пред'являтись у разі виникнення сумніву щодо віку покупця.

Опрос