Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления борьбы со злоупотреблениями в сфере продажи и потребления пива, алкогольных и слабоалкогольных напитков)

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1453
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення боротьби зі зловживаннями у сфері продажу і споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв)" (реєстр. 1453 від 12.12.2014 р.)

У законопроекті передбачаються додаткові заборони і обмеження на продаж та споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, а також пропонується встановити адміністративну та кримінальну відповідальність за їх порушення.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

1. У законопроекті проглядаються спроби надмірного розширення переліку обмежень і заборон на продаж та вживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів. Зокрема, змінами до ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон) пропонується розширити перелік місць, де забороняється споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, зокрема, за рахунок включення до нього аеропортів і автобусних станцій, "територій закладів культури, спортивних споруд, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, у закладах торгівлі (крім спеціально відведених місць), на вулицях, у парках, скверах, у під'їздах, у підвалах, на дахах жилих будинків, на будівельних майданчиках, у місцях, де ведеться будівництво, на автозаправках і станціях техобслуговування, "на території пляжу і прибережних водах" тощо.

Опрос