Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" относительно увольнения с военной службы лиц, имеющих на содержании детей-инвалидов I или II группы

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1448
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони 11 лютого 2015 року розглянув поданий народними депутатами України А. Деркачем, І. Єремєєвим проект Закону про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення з військової служби осіб, які мають на утриманні дітей-інвалідів І чи II групи (реєстр. N 1448).

Законопроект розроблено з метою створення правових умов посилення захисту прав дітей-інвалідів, батьки яких проходять військову службу. У зв'язку з цим пропонується викласти в новій редакції абзац другий пункту "ґ" частини восьмої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення з військової служби військовослужбовців (матері чи батька), які мають на утриманні дітей-інвалідів I чи II групи віком до 23 років.

Необхідність внесення цієї зміни обумовлена тим, що до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Законом від 25.07.2014 N 1614-VII внесено зміну, відповідно до якої "чоловіки та жінки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації". Таким чином виникла потреба запровадити відповідну підставу для звільнення з військової служби осіб, призваних під час мобілізації до набуття чинності цією нормою.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України підтримує ідею проекту та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених до нього зауважень і пропозицій, що можуть бути враховані під час підготовки проекту до другого читання.

Опрос