Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения равных прав и возможностей женщин и мужчин

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1445
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 2 вересня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", реєстр. N 1445 від 11.12.2014 р., поданий народними депутатами України Королевською Н. Ю., Солодом Ю. В., Павленком Ю. О.

Метою законопроекту є забезпечення паритетного представництва жінок і чоловіків у виборчих списках політичних партій серед депутатів рад усіх рівнів, в органах виконавчої влади усіх рівнів; заборони всіх форм дискримінації за ознакою статі; забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в усіх сферах суспільства.

Законопроектом пропонується внести зміни до Законів України "Про політичні партії", "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про Центральну виборчу комісію".

Зокрема, встановити вимоги у виборчому законодавстві про те, що у виборчому списку кандидатів у депутати забезпечується мінімальний рівень представництва жінок або чоловіків у кожній десятці кандидатів не менше трьох осіб тієї статі, яка менше представлена, передбачити відповідні повноваження ЦВК щодо контролю за дотриманням цих вимог та внести міни до базового закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", які спрямовані на удосконалення понятійного апарату, заборону всіх форм дискримінації за ознакою статі, реклами, що має дискримінаційний зміст, тощо.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень.

Згідно з висновком Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції за результатами здійснення антикорупційної експертизи проект нормативно-правового акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Під час розгляду даного законопроекту члени Комітету зазначили, що частково (на рівні місцевих рад) питання забезпечення представництва жінок вже врегульовано. 14 липня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про місцеві вибори", яким запроваджено 30 відсоткову гендерну квоту на виборах до місцевих рад.

Стосовно норм законопроекту по забезпеченню гендерної рівності в інших сферах, то вони потребують суттєвого вдосконалення. Перш за все уніфікації з положеннями чинного Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Опрос