Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О саморегулируемых организациях

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1444
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про саморегулювальні організації" (реєстр. N 1444 від 11.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Н. Ю. Королевською

У проекті пропонується визначити засади створення та діяльності саморегулювальних організацій суб'єктів господарської та/або професійної діяльності, утворених ними для захисту та представництва власних інтересів (у подальшому - СРО). Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, його цілями є "сприяння здійсненню та розвитку господарської діяльності, підвищення якості товарів, робіт та послуг, забезпечення ефективної взаємодії між суб'єктами, які здійснюють господарську діяльність, та органами державної влади".

Підтримуючи ідею щодо доцільності прийняття загального законодавчого акта про створення та діяльність СРО, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступні зауваження та пропозиції.

1. Згідно з ст. 1 проекту "непідприємницькі товариства, майно яких не підлягає розподілу між учасниками, а у разі ліквідації передається іншим непідприємницьким товариствам або зараховується до доходу бюджету, можуть набувати статус саморегулювальної організації в порядку, встановленому цим Законом", тобто головною ознакою СРО виступає спосіб розподілу його майна. Проте, на нашу думку, головними ознаками СРО має бути те, що юридична особа, яка претендує на такий статус, створюється для представництва та захисту інтересів своїх членів, якими мають бути суб'єкти господарювання, що займаються відповідними видом господарської та або професійної діяльності.

Опрос