Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины в сфере обращения с отходами

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1439
Дата рассмотрения: 29.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами" (реєстр. N 1439 від 11.12. 2014 р.)

У проекті передбачено внесення змін до законів України "Про відходи", "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно з якими пропонується визначити виконавцями послуг з вивезення побутових відходів "суб'єктів господарювання", а не лише "юридичних осіб", як це встановлено чинними нормами. Пропонується також встановити винятки, коли органи місцевого самоврядування не можуть визначати на конкурсних засадах виконавців послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту. Йдеться про випадки, коли "в багатоквартирному будинку створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та це об'єднання вирішило самостійно вибрати собі виконавця даних послуг; суб'єкт господарювання вирішив самостійно вибрати собі виконавця даних послуг; мешканці житлових будинків приватної власності у межах певної території на загальних зборах виявили бажання визначити виконавця даних послуг самостійно".

Метою проекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є "приведення у відповідність положень Закону Україну "Про відходи" з міжнародними стандартами та документами, що регулюють відносини у зазначеній сфері, зокрема із Рамковою директивою Європейського Союзу 91/156/ЄЕС "Про відходи", Конституцією України та іншими законодавчими актами України.

Головне управління, погоджуючись з пропозицію щодо визначення виконавцями послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту "суб'єктів господарювання" (п. п. 1 - 3 п. 1; п. 2 розділу I проекту), а не лише "юридичних осіб", як це передбачено чинними нормами, водночас вважає, що цю пропозицію доречно узгодити й з іншими положеннями Закону "Про відходи". Це стосується, зокрема, участі підприємств, установ та організацій "у конкурсах на набуття права виконання послуг у сфері поводження з побутовими відходами на певній території" (п "е" ч. ст. 16 Закону). Пропонуємо назву статті 16 Закону змінити на "Права суб'єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами" (враховуючи назву ст. 17 цього Закону щодо обов'язків суб'єктів господарської діяльності).

2. На думку управління, потребує уточнення пропозиція щодо документального оформлення "побажань" суб'єктів (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, суб'єктів господарювання; мешканців житлових будинків приватної власності), які "вирішили самостійно вибрати собі виконавця даних послуг" ("виявили бажання визначати виконавця даних послуг самостійно") (п. п. 3 - 4 п. 1; п. 2 розділу I проекту), оскільки відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про відходи" "власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з відповідною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів. Зокрема, певні непорозуміння виникають стосовно мешканців багатоквартирних будинків, оскільки вони не є суб'єктами цивільного права.

Опрос