Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно обеспечения продуктами питания лиц, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1435
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо забезпечення продуктами харчування)" (рестр. N1435 від 11.12.2014 р.), внесений народними депутатами України Барвіненком В. Д., Герегою О. В., Шиньковичем А. В., Мельниченком В. В.

У законопроекті пропонується встановити, що компенсація вартості продуктів харчування для осіб, віднесених до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, повинна становити не менше одного прожиткового мінімуму, а для постраждалих 2 категорії - не менше половини прожиткового мінімуму, встановленого на відповідний рік.

Чинним Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 і 2 категорій забезпечуються продуктами харчування за медичними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Таким особам, в залежності від категорії, компенсується 50 та 25 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

На сьогодні суми, які підлягають відшкодуванню, встановлені наказом Міністерства соціальної політики України від 07.04.2014 N 196 і в середньому

складають 300 гривень для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та 150 гривень - 2 категорії.

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи проти законодавчої ініціативи, спрямованої на посилення соціальної захищеності осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, висловило зауваження.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос