Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно урегулирования вопроса отпуска по уходу за ребенком)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1430
Дата рассмотрения: 29.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання питання відпустки по догляду за дитиною)" (N 1430 від 11.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується надати можливість працівникам використовувати відпустку по догляду за дитиною до трьох років частинами у будь-який час до досягнення дитиною 8-ми років за умови виходів на роботу на повний робочий день. При цьому термін виходу на роботу та частина відпустки по догляду за дитиною не повинні бути менші шести місяців. У випадку перериву такої відпустки та на період виходу на роботу на повний робочий день передбачається призупинення права на одержання допомоги по догляду за дитиною.

Головне науково-експертне управління, розглянувши запропонований законопроект, не вважає таку пропозицію достатньо обґрунтованою.

Відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України, статті 18 Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Загальна тривалість такої відпустки становитиме по суті 2 роки десять місяців 5 днів - за виключенням післяпологової відпустки матері у 56 календарних днів. Тобто не може загалом йтися про "трирічну відпустку". Крім того, у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Опрос