Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно установления повышения пенсии работникам сельскохозяйственных предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1429
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо встановлення підвищення пенсії працівникам сільськогосподарських підприємств)" (N 1429 від 11.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про пенсійне забезпечення" зміни, згідно з якими громадянам, які працювали в сільськогосподарському виробництві (у тому числі, але не виключно, на сільськогосподарському підприємстві, були членами сільськогосподарського кооперативу, вели особисте селянське господарство), підвищуються пенсії залежно від наявного стажу роботи на 15, 20 та 25 відсотків. Крім цього, громадянам, які отримали інвалідність під час роботи на сільськогосподарському виробництві, пенсії мають бути збільшені на 10 відсотків незалежно від стажу роботи на сільськогосподарському виробництві. У разі ж отримання інвалідності під час роботи на сільськогосподарському виробництві та "наявності права на більше підвищення пенсії на підставі стажу, до такої особи пропонується застосовувати більше підвищення пенсії". Норми, в яких міститься посилання на встановлення вищезазначеного підвищення пенсій пропонується внести до законів України "Про сільськогосподарську кооперацію", "Про особисте селянське господарство", "Про державну підтримку сільського господарства України".

Головне науково-експертне управління в цілому не заперечує щодо необхідності підвищення рівня соціальної захищеності працівників сільськогосподарських підприємств. Разом з тим вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Опрос