Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной регистрации вещных прав на недвижимое имущество и их отягощений" (относительно урегулирования вопросов регистрации вещных прав на недвижимое имущество)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1428
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо врегулювання питань реєстрації речових прав на нерухоме майно)" (реєстр. N 1428 від 11 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 14 січня 2015 року (протокол N 7) проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо врегулювання питань реєстрації речових прав на нерухоме майно) (реєстр. N 1428 від 11 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Барвіненком В. Д. та іншими, на відповідність його Конституції України.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є врегулювання відносин, які виникають у процесі державної реєстрації речових прав на майно та усувають підстави для невмотивованого затягування процедури реєстрації речових прав на майно.

Для досягнення мети авторами пропонується удосконалити порядок подання, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень і відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень шляхом доповнення статей 16, 22, 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" вимогами щодо об'єктивного, прямого посилання на норми закону, роз'яснення причин застосування визначених законом підстав, які стали підґрунтям для зупинення або відмови у розгляді заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос