Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О природно-заповедном фонде Украины" (относительно усовершенствования отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1427
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 14 січня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо удосконалення окремих положень)" (реєстр. N 1427), поданий народним депутатом України Мельниченком В. В. та відзначає наступне.

Законопроектом пропонується дозволити здійснення мисливства у зонах антропогенних ландшафтів біосферних заповідників та зонах регульованої рекреації національних природних парків з метою селекційного відбору, ветеринарно-санітарної експертизи та регулювання чисельності мисливських тварин. Також, пропонуються зміни щодо здійснення господарської діяльності у межах господарської зони національного природного парку з додержанням "загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища", а не з додержанням "вимог та обмежень, встановлених для зон антропогенних ландшафтів біосферних заповідників", як це на сьогодні передбачено чинним законодавством.

Даний законопроект, як зазначено у Пояснювальній записці, спрямований:

на врегулювання розбіжностей у певних нормах Закону України "Про природно-заповідний фонд України " із Законом України "Про мисливське господарство та полювання".

Принагідно зазначаємо що, відповідно до Закону України "Про природно заповідний фонд України", природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Такий правовий режим не передбачає врегулювання розбіжностей із іншими законодавчими актами у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема із Законом України "Про мисливське господарство та полювання". Навпаки, регулювання всіх питань, які стосуються природно-заповідного фонду, слід узгоджувати саме з профільним законом.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловлює ряд суттєвих зауважень, серед яких концептуальним є - мисливство. На думку управління, у чинній редакції варто залишити статтю 16 Закону щодо заборони на території природних заповідників мисливства у цілому, без будь-яких виключень. В обґрунтування цього зазначається, що створення природних заповідників спрямоване на збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією сукупністю їх компонентів, вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них. У статті 16 чинного Закону чітко закріплено, що "на території природних заповідників забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, порушує природний розвиток процесів та явищ або створює загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси та об'єкти". Мисливство як таке, у будь яких його проявах, є штучним зовнішнім впливом на розвиток процесів та явищ в межах відповідних територій, а відтак не може бути дозволено, оскільки така діяльність не відповідає цільовому призначенню територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Щодо правового регулювання чисельності диких тварин, то воно визначено статтею 32 Закону України "Про тваринний світ" до якої не пропонується внесення змін.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос