Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упорядочения демократического гражданского контроля над Военной организацией государства

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1426
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією держави" (реєстр. N 1426 від 11 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 10) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією держави (реєстр. N 1426 від 11 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Луценком Ю. В. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту його метою є здійснення ефективного цивільного контролю за реалізацією заходів у сфері національної безпеки, широке залучення активної частини громадянського суспільства до здійснення контролю над Воєнною організацією держави, сприяння налагодженню співпраці між представниками громадськості та державою для швидкого реагування на сучасні виклики та військову загрозу.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до законів України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави", "Про оборону України", "Про основи національної безпеки України", якими пропонується утворити Спеціальну комісію Верховної Ради України з питань демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією держави як постійно діючий орган, що складається з депутатів.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос