Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 9 Закона Украины "Об упорядочении вопросов, связанных с обеспечением ядерной безопасности" (относительно размещения средств финансового резерва)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1422
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 04.02.2015 р. (протокол N 6) розглянув проект Закону України про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" щодо розміщення коштів фінансового резерву (реєстр. N 1422 від 11.12.2014 р.), поданий народними депутатами України Бандуровим В. В., Ксенжуком О. С., Войціцькою В. М., Підлісецьким Л. Т.

При обговоренні даного питання члени Комітету висловили занепокоєння з приводу стану накопичення та захисту коштів на фінансування заходів, пов'язаних із зняттям з експлуатації ядерних установок. Чинна редакція статті 9 Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" уповноважує Міненерговугілля, як центральний орган виконавчої влади, розміщувати кошти фінансового резерву у цінні папери, що емітуються державою. Це утворює певні проблеми щодо можливості захисту коштів від інфляції та отримання додаткового джерела формування фінансового резерву.

Для вирішення цих проблем законопроектом передбачається надання повноважень розміщувати кошти фінансового резерву зняття з експлуатації ядерних установок у цінні папери, що емітуються державою, експлуатуючій організації ядерних установок - ДП НАЕК "Енергоатом".

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України висловило зауваження до поданого законопроекту та рекомендує для прийняття виваженого рішення отримати відповідний експертний висновок Уряду.

Опрос