Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно предоставления права присвоения звания Герой Украины лицам, не являющимся гражданами Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1421
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол засідання N 9) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо надання права присвоєння звання Герой України особам, які не є громадянами України)" (реєстр. N 1421), доопрацьований та поданий народними депутатами України А. Романовою, А. Білецьким, О. Петренком.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини другої статті 6 Закону України "Про державні нагороди України", згідно з якими звання Герой України може присвоюватися іноземцям та особам без громадянства за здійснення ними геройського вчинку, пов'язаного із захистом прав і свобод громадян, незалежності та територіальної цілісності України або визначного трудового досягнення.

Необхідність прийняття цього Закону обґрунтовується авторами тим, що відповідно до чинної норми частини другої статті 6 Закону України "Про державні нагороди" звання Герой України може присвоюватися лише громадянам України, що унеможливлює його присвоєння "особам, що не є громадянами України, але своїми діями та мужністю довели самовіддане служіння українському народу".

Головне науково-експертне управління, розглянувши доопрацьований варіант законопроекту, зазначає що концептуальні зауваження та пропозиції, які були висловлені до його попередньої редакції враховані, а тому підтримує його прийняття за основу.

Опрос