Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц - предпринимателей" относительно упрощения прекращения юридических лиц путем слияния, присоединения, раздела, преобразования (реорганизации)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1416
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" щодо спрощення припинення юридичних осіб шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації)" (реєстр. N 1416 від 11.12.2014 р., внесений народними депутатами України В. В. Галасюком та ін.)

У проекті пропонується внести до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (у подальшому - Закону) ряд змін, які мають спростити процедуру державної реєстрації припинення юридичних осіб. Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, забезпечить суттєве спрощення такої процедури, що буде сприяти підвищенню соціального захисту працюючого населення, скороченню матеріальних та трудових витрат юридичних осіб, пов'язаних з їх реорганізацією тощо.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступні зауваження та пропозиції.

1. У зв'язку з тим, що в результаті прийняття запропонованих змін до частини 2 статті 35 Закону у ній регулюватимуться питання, пов'язані не з усіма випадками припинення юридичної особи, а лише з її ліквідацією, зазначену частину слід перенести до статті 36 "Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації" Закону. Крім цього, звертаємо увагу на те, що текст змін, які вносяться до частини 2 статті 35 Закону, у тексті проекту, не збігається з текстом відповідних змін у Порівняльній таблиці до нього. Причому зміни, які пропонуються у Порівняльній таблиці, є більш вдалими. У зв'язку з цим зазначені зміни пропонуємо викласти їх у такій редакції:

"1) Виключити із статті 35 частину другу;

2) Доповнити статтю 36 частиною шістнадцятою такого змісту:

2. З дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи забороняється:

проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію;

внесення змін до Єдиного державного реєстру щодо відомостей про відокремлені підрозділи, крім відомостей про їх закриття;

Опрос