Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно содержания охранных зон

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1414
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 22 квітня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо утримання охоронних зон, реєстр. N 1414 від 10.02.2015 р., доопрацьований., внесений для розгляду Верховною Радою народними депутатами України Сольваром Р. М., Безбахом Я. Я. та інш.

Законопроектом пропонується зміни до Земельного та Лісового кодексів України, якими вдосконалюється порядок утримання охоронних зон об'єктів енергетики та трубопровідного транспорту. Зокрема, уточнюється склад об'єктів трубопровідного транспорту уздовж яких встановлюються охоронні зони; уточнюються об'єкти енергетичної системи, навколо яких визначаються охоронні зони; надається право експлуатуючим організаціям видаляти самосійні чагарники та дерева (насадження) у межах просік, які прокладені згідно проектами будівництва відповідних об'єктів, без дозволу та погодження з власниками або користувачами лісів; визначаються особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на земельних ділянках в охоронних зонах магістральних трубопроводів та газорозподільних мереж.

Метою цих змін є приведення зазначених кодексів у відповідність до вимог законів України "Про електроенергетику", "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів", "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів", "Про трубопровідний транспорт" щодо встановлення охоронних зон об'єктів енергетики та об'єктів трубопровідного транспорту.

Зокрема, змінами до статті 73 Земельного кодексу України пропонується розширити перелік об'єктів трубопровідного транспорту, навколо яких установлюються охоронні зони, доповнивши зазначений перелік об'єктами - наземними спорудами підземних, наземних і надземних трубопроводів. Змінами до статті 76 цього ж Кодексу пропонується розширити перелік об'єктів енергетики, навколо яких установлюються охоронні зони та відповідно до положень статей 1 та 21 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" доповнити такий перелік трансформаторними підстанціями, розподільчими пунктами і пристроями.

Змінами до Лісового кодексу України пропонується статтю 70 цього Кодексу привести у відповідність до приписів статті 27 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів", а також доповнити статтею 1021, визначивши особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на земельних ділянках в охоронних зонах об'єктів енергетики.

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, погоджуючись з позицією авторів законопроекту, зазначає, що прийняття законопроекту створить можливості для попередження виникнення аварійних ситуацій, упорядкує отримання спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів при здійсненні робіт в охоронних зонах об'єктів енергетики, магістральних та промислових трубопроводів.

Опрос