Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно содержания охранных зон

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1414
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо утримання охоронних зон" (реєстр. N 1414 від 10.02.2014 р., доопрацьований)

У проекті пропонується внести до Земельного (у подальшому - ЗК України) та Лісового (у подальшому - ЛК України) кодексів України зміни, якими вдосконалюється порядок утримання охоронних зон. Зокрема, уточнюється склад об'єктів трубопровідного транспорту уздовж яких встановлюються охоронні зони (зміни до ст. 73 ЗК України); уточнюються об'єкти енергетичної системи, навколо яких визначаються охоронні зони (зміни до ст. 76 ЗК України); надається право видаляти самосійні чагарники та дерева (насадження) у межах просік, які прокладені згідно проектами будівництва відповідних об'єктів без дозволу та погодження з власниками або користувачами лісів (ст. 70 ЛК України); визначаються особливості охорони, захисту, використання та відтворення лісів на земельних ділянках в охоронних зонах магістральних трубопроводів та газорозподільних мереж (ст. 1021, якою доповнюється ЛК України). Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, прийняття запропонованого закону дозволить привести вимоги відповідних законодавчих актів у відповідність до вимог законів України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів", "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів", "Про трубопровідний транспорт".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

Слід звернути увагу на те, що зміни до ст. 73 ЗК України не мають безпосереднього відношення до охоронних зон трубопроводів. У зв'язку з цим пропонуємо уточнити назву проекту на "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення складу земель трубопровідного транспорту та утримання охоронних зон".

1. Нагадаємо, що визначення складу земель трубопровідного транспорту міститься не лише у ст. 73 ЗК України, а й у ст. 11 Закону України "Про трубопровідний транспорт". Проте в проекті не передбачено внесення до цієї статті змін, узгоджених з змінами, що вносяться до ст. 73 ЗК України, наслідком чого стане виникнення суперечностей між цими статтями. У зв'язку з цим пропонуємо доповнити проект внесенням відповідних змін до ст. 11 Закону України "Про трубопровідний транспорт".

Крім цього, на нашу думку, частину 2 ст. 73 ЗК України доцільніше викласти у наступній редакції: "Уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів та їх споруд встановлюються охоронні зони".

Опрос