Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно гарантий защиты прав детей-жертв военных действий и вооруженных конфликтов

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1410
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій захисту прав дітей - жертв воєнних дій та збройних конфліктів (N 1410 від 11 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій захисту прав дітей - жертв воєнних дій та збройних конфліктів (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Павленком Ю. П. та Королевською Н. Ю.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою правового врегулювання питань, пов'язаних із захистом прав та інтересів дітей, які опинились в зоні воєнних дій і збройних конфліктів, або постраждали від них.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до законів України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про безоплатну правову допомогу".

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Відповідно до Основного Закону України будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом (частина 2 статті 52). А утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу (частина 3 статті 52).

Опрос