Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обязательности онлайн-трансляции открытых заседаний комитетов Верховной Рады Украины

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1405
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості онлайн-трансляції відкритих засідань комітетів Верховної Ради України" (реєстр. N 1405 від 11.12.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується внести до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) та статті 44 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (далі - Закон) зміни, в яких передбачено, що гласність засідань Верховної Ради забезпечується шляхом онлайн-трансляції у повному обсязі відкритих засідань комітетів Верховної Ради України та розміщення інформації на офіційних веб-сайтах комітетів Верховної Ради.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У чинній редакції ч. 2 ст. 44 Закону передбачено, що "здійснення звукозапису, кіно- і відеозйомок, трансляція засідання по радіо і телебаченню проводяться за згодою головуючого на засіданні комітету,". Натомість у проекті пропонується зберегти наведену норму, але доповнити її положеннями, які передбачають абсолютну, без жодних обмежень, вимогу онлайн-трансляцій у повному обсязі відкритих засідань комітетів Верховної Ради України. У зв'язку з цим не є зрозумілим, яким чином діючі та запропоновані нові законодавчі положення будуть поєднуватись при їх практичному застосуванні. Зокрема, незрозуміло чи зобов'язаний головуючий без жодних умов забезпечувати зазначену трансляцію, чи він все-таки вправі спочатку надати свою згоду на неї, і чи має він можливість організаційного впливу на процедуру здійснення трансляції засідання.

2. Законопроект також має певні недоліки техніко-юридичного характеру. По-перше, проект складається з трьох розділів - одного з номером "I" та двох з номером "II". У розділі І пропонуються зміни до ст. 3 Регламенту, у розділі II містяться зміни до ч. 2 ст. 44 Закону. Водночас, в другому розділі з номером "II" вказаний термін набрання законом чинності. Необхідно зазначити, що така побудова законопроекту не відповідає рекомендаціям законодавчої техніки, відповідно до яких, "якщо в законопроекті зазначається термін введення закону в дію, то він має складатися з двох розділів або пунктів. Перший - внесення змін до закону, другий - термін набрання чинності законом, що приймається, та доручення, що зумовлені його прийняттям".

По-друге, у розділі I проекту передбачено, що зміни мають бути внесені до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України". Вважаємо, що пропоновані в зазначеному розділі проекту зміни мають бути внесені не до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (основний текст якого складається із двох пунктів), а до статей затвердженого цим Законом Регламенту Верховної Ради України, що й слід було відобразити у розділі І законопроекту.

Опрос