Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно безоплатной передачи во владение и пользование конфискованных и бесхозных транспортных средств)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1403
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 8 лютого 2015 року (протокол N 15) розглянув доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1403 від 02.03.2015 року), поданий народними депутатами України Луценко І. С., Геращенко І. В., Іоновою М. М. та Южаніною Н. П.

Метою цього законопроекту, як вказано у Пояснювальній записці до нього, є часткове забезпечення потреби у транспортних засобах у зоні проведення антитерористичної операції за рахунок конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів.

Задля реалізації задекларованої мети авторами законодавчої ініціативи внесено на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1402 від 02.03.2015 року) та доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1403 від 02.03.2015 року).

У законопроекті реєстр. N 1403 пропонується доповнити підрозділи 2 та 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новими положеннями, згідно з якими "операції з безоплатної передачі у володіння і користування Міністерства оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, їх з'єднань, військових частин та підрозділів транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703 та 8704 згідно з УКТ ЗЕД конфіскованих, знайдених, визнаних безхазяйними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та таких, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави, які обліковуються станом на 1 січня 2015 року", звільняються від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком.

У разі ж порушення цільового використання таких транспортних засобів або їх відчуження на митній території України платник податків зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент безоплатної передачі таких транспортних засобів та сплатити пеню відповідно до закону, а також акцизний податок.

Опрос