Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно безоплатной передачи во владение и пользование конфискованных и бесхозных транспортных средств)

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1402
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 8 квітня 2015 року (протокол N 15) розглянув доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1402 від 02.03.2015 року), поданий народними депутатами України Луценко І. С., Геращенко І. В., Іоновою М. М. та Южаніною Н. П.

Метою цього законопроекту, як вказано у Пояснювальній записці до нього, є часткове забезпечення потреби у транспортних засобах у зоні проведення антитерористичної операції за рахунок конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів.

Задля реалізації задекларованої мети авторами законодавчої ініціативи внесено на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1402 від 02.03.2015 року) та доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)" (реєстр. N 1403 від 02.03.2015 року).

У законопроекті реєстр. N 1402 пропонується не справляти збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, у разі безоплатної передачі у володіння і користування Міністерства оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, їх з'єднань, військових частин та підрозділів легкових автомобілів конфіскованих, знайдених, визнаних безхазяйними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та таких, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави, які обліковуються станом на 1 січня 2015 року.

Також пропонується не застосовувати вимоги щодо відповідності екологічним нормам щодо транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703 та 8704 згідно з УКТЗЕД, конфіскованих, знайдених, визнаних безхазяйними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та таких, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави, які безоплатно передаються у володіння і користування Міністерства оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, їх з'єднань, військових частин та підрозділів.

Відповідні зміни пропонуються до законів України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів".

Опрос