Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления государственной защиты граждан

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1386
Дата рассмотрения: 20.01.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 20.01.2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення державного захисту громадян (реєстр. N 1386 від 10.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Яценком А. В.

Законопроект спрямований на посилення контролю за діяльністю банків та фінансових установ в частині обмеження розмірів фінансових санкцій за порушення позичальниками умов кредитних договорів та вносяться зміни до порядку заміни кредитора у зобов'язанні.

Законопроектом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань", Закону України "Про Національний банк України" та передбачається, що:

1. Розмір неустойки у правочинів, які укладаються між фізичною особою та банком або фінансовою установою, не можуть перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується неустойка;

2. Передача та/або переуступлення третім особам прав вимоги боргу фізичної особи перед банком або фінансовою установою може здійснюватися в разі порушення цією фізичною особою договірних зобов'язань та при погодженні з нею даної передачі та/або переуступлення прав вимоги. Якщо фізична особа заперечує проти такої передачі, вона має право погасити свою заборгованість на запропонованих банком умовах або відповідно до умов, запропонованих банком або фінансовою установою для передачі т/або переуступлення.

Проблеми, на вирішення яких спрямований законопроект, є важливими та актуальними. Але їх необхідно вирішувати комплексно через реформування системи споживчого кредитування та захисту прав споживачів фінансових послуг.

Опрос