Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно усиления защиты прав на недвижимое имущество

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1385
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Яценком А. В. проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту прав на нерухоме майно" (реєстр. N 1385).

Метою законопроекту, як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, є розширення меж та підвищення ефективності кримінально-правового захисту законних прав особи щодо володіння належним їй на праві власності чи іншому праві нерухомим майном та майном, на яке поширюється правовий режим нерухомого майна.

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції статтю 162 Кримінального кодексу України "Порушення недоторканності житла". При цьому якщо чинна стаття 162 передбачає відповідальність за незаконне проникнення до "житла чи до іншого володіння особи", то у проекті йдеться про проникнення до "законного володіння особи", а зміст цього поняття визначається у примітці до даної статті. Також пропонується доповнити частину другу вказаної статті такою кваліфікуючою ознакою, як вчинення даного злочину "групою осіб".

Проаналізувавши положення законопроекту Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні в першому читанні законопроект (реєстр. N 1385) прийняти за основу.

Опрос