Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно запрещения проведения собачьих боев)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1378
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув на своєму засіданні 3 червня 2015 року проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо заборони проведення собачих боїв)" (реєстр. N 1378), поданий народним депутатом України Яценком А. В.

Законопроект має за мету посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, із частини першої статті 299 КК України виокремлюються дії щодо нацькування тварин, віднесених до хребетних та встановлюється кримінальна відповідальність за їх вчинення у частині третій статті, одночасно з відповідальністю за проведення собачих боїв, а також селекціонування, навчання та використання собак для боїв, нацькування тварин, що відносять до хребетних одна на одну, вчинене для проведення спортивних, видовищних заходів з хуліганських, корисливих чи інших мотивів.

Санкція нової частини третьої статті 299 КК передбачає штраф від двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Члени Комітету вважають, що сьогоднішній день санкції статті 299 КК України є м'якими та неадекватними типовій суспільній небезпеці як основного, так і кваліфікованого виду цього злочину. Крім того, суспільна небезпека такого правопорушення полягає у тому, що жорстокість, виявлена щодо тварин, стає нормою поведінки, поширюється і на взаємини з людьми, відіграє негативну роль у вихованні молоді.

До Комітету надійшли зауваження від Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, якими не підтримується зазначений законопроект.

Опрос