Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно установления уголовной ответственности за управление транспортными средствами или судами лицами, находящимися в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1373
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (реєстр. N 1373 від 02 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (реєстр. N 1373 від 02 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Яценком А. В.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з пояснювальною запискою, Законопроект розроблений з метою забезпечення зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод через керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, що, на думку автора, підвищить рівень безпеки на дорогах України.

Для досягнення мети, автором Законопроекту пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 286-1, якою встановити кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп'яніння, а також внести зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що посилить, на думку автора, відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Зокрема, автор вважає, що прийняття Законопроекту посилить відповідальність за вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху працівниками правоохоронних органів та службовими особами.

Опрос