Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно улучшения условий для ведения сельского хозяйства

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1368
Дата рассмотрения: 09.12.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов для ведення сільського господарства (реєстр. N 1368 від 02 липня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 09 грудня 2015 року (протокол N 38) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов для ведення сільського господарства (реєстр. N 1368 від 02 липня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Бондарем В. В. і Яценком А. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою врегулювання відносин між орендодавцем та орендарем земельних часток (паїв).

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до статті 291 Господарського кодексу України та до низки статей Закону України "Про оренду землі", відповідно до яких встановлюється, що орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення може справлятися виключно у грошовій формі, розмір річної орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення не може становити менше 5 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, а також, на орендарів покладається обов'язок сплачувати збір до бюджету розвитку сільської (селищної) ради.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос