Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно улучшения условий для ведения сельского хозяйства

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1368
Дата рассмотрения: 10.11.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 10 листопада 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов для ведення сільського господарства (реєстр. N 1368), поданий народними депутатами України Бондарем В. В., Яценком А. В., яким пропонується закріпити на законодавчому рівні орендну плату за земельні ділянки сільськогосподарського призначення не менше 5 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, яка має здійснюватися виключно у грошовій формі; зобов'язати орендарів сплачувати щорічний збір в розмірі 2 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю), що зараховується до бюджету розвитку сільської (селищної) ради за місцезнаходженням таких земельних ділянок; дозволити в односторонньому порядку відмовлятися від договору оренди. За результатами розгляду зазначеного законопроекту Комітет відмітив наступне.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 1185 від 31.10.2011 р. "Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" з 1 січня 2012 року до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року, застосовується коефіцієнт 1,756. Враховуючи, те, що при встановленні орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення застосовуватиметься зазначений коефіцієнт та коефіцієнт індексації(інфляції), то відповідно розмір орендної плати за ріллю фактично збільшено майже в два рази. Зокрема, середня нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення 1 га по Україні на 01.01.2015 р. становить 25773 грн., в той час як станом 01.01.2011 р. вона становила 11750 грн.

Опрос