Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно поддержки молодых работников, в том числе привлеченных к работе в селах и поселках)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1367
Дата рассмотрения: 22.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підтримки молодих працівників, в тому числі тих, які залучені до роботи в селах і селищах)"

У законопроекті пропонується внести деякі зміни до Кодексу законів про працю України, законів України "Про зайнятість населення" та "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", реалізація яких, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "надасть можливість посилити рівень соціальних гарантій для молодих працівників, зокрема для тих із них, що виявили бажання працювати у селах та селищах".

За результатами аналізу положень законопроекту та доданих до нього матеріалів Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне.

1. У проекті пропонується збільшити термін, протягом якого молодь може бути віднесена до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, із шести місяців до одного року після закінчення або припинення навчання чи військової служби (зміни до ст. 14 Закону України "Про зайнятість населення"). Головне управління не підтримує зазначену пропозицію, оскільки встановлення строку у шість місяців спрямоване на стимулювання молоді до більш активного пошуку роботи, а його збільшення не сприятиме такому пошуку. Аналогічне зауваження стосується й інших відповідних положень проекту. З точки зору забезпечення мобільності робочої сили не підтримується управлінням і пропозиція про збільшення терміну надання першого робочого місця з двох років до трьох (зміни до ст. 197 КЗпП України та до ст. 7 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні").

2. Щодо змін до ст. 28 Закону України "Про зайнятість населення", звертаємо увагу на те, що такі зміни вносяться до неіснуючої статті, оскільки така виключена з цього Закону на підставі Закону N 76-VIII від 28.12.2014 р. "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України".

Опрос