Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно избежания коррупции работниками Фонда гарантирования вкладов физических лиц

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1360
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уникнення корупції працівниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (реєстр. N 1360 від 10 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уникнення корупції працівниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (реєстр. N 1360 від 10 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Соболєвим С. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою наділення Фонду додатковими можливостями для отримання фінансових ресурсів, для здійснення законодавчо закріплених повноважень, а також оптимізації механізму залучення Фондом коштів для забезпечення виконання його основного завдання - забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і своєчасної виплати гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами. Також пропонується усунути підстави для можливої корупції членів адміністративної ради Фонду та його працівників.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос