Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 7 Закона Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям" относительно социальной защиты семей, члены которых имеют в собственности или владении земельные участки

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1350
Дата рассмотрения: 12.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" щодо соціального захисту сімей, члени яких мають у власності чи володінні земельні ділянки" (N 1350 від 10.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується виключити з умов, за яких не призначається державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, наявність у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї земельної ділянки площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід. На цей час ця умова не поширюється лише на сім'ї, що складаються з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I та II групи, та сім'ї, в яких є діти-інваліди.

Головне управління підтримує законодавчу пропозицію, спрямовану на посилення соціальної захищеності малозабезпечених сімей, зокрема, жителів сільської місцевості.

При розгляді законопроекту, насамперед, необхідно взяти до уваги, що за чинним законодавством малозабезпеченою є "сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї" (стаття 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"). Такий доход, з визначенням якого безпосередньо пов'язане набуття права на державну соціальну допомогу, обчислюється у середньому за місяць як доход усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців.

При цьому Методика обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затверджена спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України N 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 р., визначає, що до сукупного доходу сімей входять "доходи від, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі" (пункт 5.16). При визначенні ж сукупного доходу одержувачів допомоги "дохід від земельних ділянок різних видів призначення враховується як дохід осіб, яким вони передані у власність, володіння або користування за нормативами, які затверджуються місцевими органами виконавчої влади на календарний рік" (пункт 7.5). Тому вбачається необґрунтованим встановлення у статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" такої окремої підстави для "автоматичної" відмови у виплаті соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, як наявність будь-якої земельної ділянки "площею понад 0,6 га", без врахування її призначення, можливості отримання від неї доходу і визначення конкретного розміру такого доходу для кожної окремої сім'ї.

Окрім цього варто взяти до уваги, що статтею 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" серед підстав для відмови у наданні допомоги передбачено випадок, коли "з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування". На нашу думку, можливі доходи від наявної у сім'ї земельної ділянки, що не входить до зазначених вище категорій, охоплюються цією умовою для відмови чи зменшення розміру допомоги.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос