Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 12 Закона Украины "Об административных услугах" (относительно возможности изменения времени приема субъектов обращений)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1347
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана та у відповідності до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет розглянув на своєму засіданні 19 березня 2015 року проект Закону України про внесення змін до статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" (щодо можливості зміни часу прийому суб'єктів звернень) з реєстр. N 1347 від 10.12.2014, внесений народним депутатом України Ю. Дерев'янком.

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до вказаного Закону дозволити органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, прийняти у разі необхідності рішення про зміну часу прийому суб'єктів звернень, його кількості (крім кількості днів прийому), що дасть можливість адаптувати графік прийому в таких центрах до особливостей окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Комітет з питань бюджету у своєму висновку на даний законопроект зазначає, що реалізація положення законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів і у разі прийняття відповідного закону, він може вводиться в дію у визначені в ньому терміни.

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" зауважує, що прийняття законопроекту у запропонованій редакції може призвести до невиправданого скорочення часу прийому суб'єктів звернення центрами надання адміністративних послуг, наслідком чого може стати погіршення якості надання послуг та ускладнення самої процедури звернення. Водночас асоціація вважає за можливе прийняття законопроекту за основу з урахуванням висловленого застереження.

Інститут законодавства Верховної Ради України вбачає, що запропонована законодавча ініціатива суперечить встановленим підходам щодо функціонування відповідних центрів та основним принципам взаємовідносин приватних осіб з органами публічної адміністрації, а також може призвести до зловживань у сфері надання адміністративних послуг.

Науково-дослідний інститут державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, підтримуючи ідею законопроекту, зауважує, що для уникнення зловживань з боку суб'єктів надання адміністративних послуг доцільно було б передбачити мінімальну кількість прийомних годин на день.

Опрос