Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 12 Закона Украины "Об административных услугах" (относительно возможности изменения времени приема субъектов обращений)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1347
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" (щодо можливості зміни часу прийому суб'єктів звернень)" (реєстр. N 1347 від 10.12.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто даний законопроект, в якому шляхом внесення змін до абзацу другого частини одинадцятої статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" (далі - Закон) пропонується дозволити прийняття у разі необхідності органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, рішення про зміну кількості часу прийому суб'єктів звернень (крім кількості днів прийому). У чинній редакції цієї норми Закону передбачено, що за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, "час прийому суб'єктів звернень може бути розширено".

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

У п. 6 Пояснювальної записки до проекту зазначено, що "вказане нововведення дасть можливість адаптувати графік прийому центрів адміністративних послуг до особливостей окремих адміністративно-територіальних одиниць, зменшити розмір видатків на їх утримання шляхом зменшення кількості часу прийому суб'єктів звернень, а відповідно і кількості робото-годин працівників центрів адміністративних послуг, та інших витрат на функціонування цих центрів".

Однак у Пояснювальній записці не пояснено, яким чином в разі прийняття запропонованих змін можна буде запобігти таким змінам часу прийому суб'єктів звернень, які створять незручності для громадян і значно збільшать витрати ними часу й зусиль на одержання відповідних адміністративних послуг. Адже у разі прийняття запропонованих змін час прийому з певних питань у певному центрі надання послуг, який до цього складав 8 годин на добу (наприклад, з 9.00 до 18.00 з перервою в 1 годину), з метою економії "кількості робото-годин працівників центрів адміністративних послуг, та інших витрат на функціонування цих центрів" може бути "законно" скорочений, наприклад, до 1 години на добу без будь-якого врахування об'єктивних потреб громадян.

Опрос