Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе горных населенных пунктов в Украине" (относительно увеличения государственных гарантий в социально-экономическом развитии)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1345
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку) (реєстр. N 1345 від 10 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 04 лютого 2015 року (протокол N 9) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку) (реєстр. N 1345 від 10 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Шлемком Д. В., Івченком В. Є, Крульком І. І.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внести зміни та доповнення до статей 3 та 6 вказаного Закону, що передбачають: розширення переліку державних гарантій соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських; встановлення для суб'єктів підприємницької діяльності, що розмістили в гірських населених пунктах об'єкти торгівлі товарами повсякденного вжитку чи надання побутових послуг, ставки на прибуток в числі прибутку, отриманого за місцем розміщення об'єктів, на рівні 0,75 щодо ставок, визначених податковим законодавством; встановлення компенсації за невигідне географічне розташування у формі транспортної субсидії; збільшення на 40 % (проти 20 % за чинною нормою) розміру державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які проживають або працюють у високогірних населених пунктах, що розташовані на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря та схилом крутизною 15 градусів і більше; зменшення на 10 відсотків нарахування на фонд заробітної плати; надання за відповідних умов пенсіонерам - громадянам України, які проживають в гірських населених пунктах, за рішенням відповідної обласної ради соціальної допомоги в розмірі до 50 відсотків до розміру встановлених їм пенсій; надання права дітям, батьки яких мають статус особи, яка проживає і працює на території населеного пункту, якому надано статус гірського, вступу поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів освіти для навчання за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів.

Опрос