Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе горных населенных пунктов в Украине" (относительно увеличения государственных гарантий в социально-экономическом развитии)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1345
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку (реєстр. N 1345 від 10.12.2014 р.), внесений народними депутатами України Д. Шлемком, В. Івченком, І. Крульком.

За визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, даний законопроект внесений з метою розширення нормативно-правового поля стосовно збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських, а також забезпечення державної підтримки проектів, які здійснюються в гірських населених пунктах, в соціальній сфері та сфері розвитку інфраструктури.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку вказує, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 23 січня 2015 року висловлює ряд зауважень до законопроекту та вважає, що він потребує доопрацювання.

Інститут законодавства Верховної Ради України у своєму висновку наголошує на актуальності законодавчого закріплення пріоритетності державної соціально-економічної політики із забезпечення належного розвитку територій з особливим статусом. Не заперечуючи важливості і необхідності додаткових державних гарантій соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських, Інститут висловлює низку зауважень до запропонованих новел. Зокрема, вказується, що надання запропонованих пільг стосовно здобуття вищої освіти не відповідає конституційним принципам рівності прав громадян та наголошується на недопустимості привілеїв чи обмежень за ознаками місця проживання (статті 21 і 24 Конституції України).

Міністерство інфраструктури України не підтримує законопроект у запропонованій редакції та пропонує направити його на доопрацювання.

Опрос