Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 6 Декрета Кабинета Министров Украины "О государственной пошлине" (относительно зачисления в бюджет местного самоуправления государственной пошлины за совершение нотариальных действий по отчуждению недвижимого имущества по его месту нахождения)

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1320
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" (щодо зарахування до бюджету місцевого самоврядування державного мита за вчинення нотаріальних дій з відчуження нерухомого майна за його місцем знаходженням) (реєстр. N 1320 від 09 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 10) проект Закону про внесення змін до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" (щодо зарахування до бюджету місцевого самоврядування державного мита за вчинення нотаріальних дій з відчуження нерухомого майна за його місцем знаходженням) (реєстр. N 1320 від 09 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Р. Сольваром.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є створення умов для наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування за рахунок державного мита за вчинення правочинів з відчуження нерухомого майна.

Статтею 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" передбачено, що державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування. Більшість правочинів з відчуження житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, іншого нерухомого майна, які розташовані у селах та селищах у зв'язку із відсутністю нотаріусів в зазначеній місцевості, в переважній більшості, вчиняються у містах та районних центрах, що негативно впливає на наповненню сільських та селищних бюджетів.

Внесення зазначених змін дасть можливість залучити додаткові бюджетні кошти на вирішення питань соціально-економічного розвитку місцевості.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос