Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 177 Семейного кодекса Украины (относительно защиты жилищных прав ребенка в случае нарушений их родителями)

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1319
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до статті 177 Сімейного кодексу України (щодо захисту житлових прав дитини у випадку порушень їх батьками) (реєстр. N 1319 від 09 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 14 січня 2015 року (протокол N 7) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 177 Сімейного кодексу України (щодо захисту житлових прав дитини у випадку порушень їх батьками) (далі - Законопроект) (реєстр. N 1319 від 09 грудня 2014 року), поданий народними депутатами України Сольваром Р. М. та Безбахом Я. Я.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямовано на захист житлових прав дітей у випадку недобросовісного виконання батьками обов'язків щодо збереження та використання майна дитини в її інтересах.

Для досягнення мети авторами пропонується доповнити статтю 177 Сімейного кодексу України положеннями, відповідно до яких до переліку правочинів з майном малолітньої дитини, які батьки вчиняють лише з дозволу органу опіки та піклування, включено кредитні договори під заставу майна; визначено необхідність надання органом опіки та піклування дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини навіть якщо дитина не є власником (співвласником) приміщення або не користується ним та не зареєстрована за містом знаходження житла. Також Законопроектом передбачається, що органи опіки та піклування можуть відмовити у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, якщо ними встановлено, що особами прихована інформація про наявність у них малолітніх дітей при здійсненні правочинів щодо їх нерухомого майна.

Опрос