Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты информационного телерадиопространства Украины

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1317
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Про проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України" (реєстр. N 1317 від 09.12.2014)

Комітет з питань культури і духовності на своєму засіданні 24 грудня 2014 року (протокол N 2) розглянув проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України" (реєстр. N 1317 від 09.12.2014), внесений народними депутатами України М. Княжицьким та В. Денисенком.

Розробка законопроекту зумовлена необхідністю обмеження розповсюдження аудіовізуальної продукції в Україні на всіх носіях інформації, що містить елементи пропаганди та створює позитивний імідж силових структур держави- окупанта.

Члени Комітету підтримують думку авторів законодавчої ініціативи і вважають, що для забезпечення національної безпеки нашої держави, перш за все необхідно створити правові механізми захисту інформаційного телерадіопростору України.

У запропонованому законопроекті вносяться зміни до законів України "Про кінематографію", "Про телебачення та радіомовлення", які передбачають визначення критеріїв, за якими підлягатиме забороні для публічного використання відповідна аудіовізуальна продукція, а також встановлюються штрафні санкції до суб'єктів господарювання, які ігнорують таку заборону.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку (лист N 16/3-1068/1317 від 18.12.2014) висловлює низку зауважень і вважає, що зазначений законопроект потребує доопрацювання.

Опрос