Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О единых правилах пенсионного обеспечения граждан Украины

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1314
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 22 квітня 2015 року проект Закону України про єдині правила пенсійного забезпечення громадян України (реєстр. N 1314), поданий народним депутатом України В. М. Пинзеником, і зазначає наступне.

Поданим законопроектом пропонується встановити, що пенсія за віком, включаючи щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці, які досягли пенсійного віку, всім громадянам України встановлюється за єдиним законом, а саме Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Однак, Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" N 213-VIII від 02.03.2015 року, яким Кабінету Міністрів України доручається підготувати та подати до 1 травня 2015 року на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних (крім пенсій військовослужбовців і наукових працівників), на загальних підставах. У разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Крім того, Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України подані проекти законів України "Про державну службу" і "Про службу в органах місцевого самоврядування", якими передбачається здійснення пенсійного забезпечення державних службовців і службовців місцевого самоврядування на загальних засадах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Міністерство соціальної політики України, Міністерство юстиції України, та Пенсійний фонд України не підтримують даний законопроект.

Міністерство фінансів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вважають, що законопроект потребує доопрацювання.

Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні зауважень та пропозицій до законопроекту не має.

Спільний представницький орган репрезентативних об'єднань профспілок на національному рівні вважає, що законопроект потребує доопрацювання.

Опрос