Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно реализации права законодательной инициативы

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1311
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації права законодавчої ініціативи (реєстр. N 1311 від 09 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації права законодавчої ініціативи (реєстр. N 1311 від 09 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Чумаком В. В. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою прийняття Законопроекту є систематизування та узгодження процедури, пов'язаної з реалізацією права законодавчої ініціативи. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внесення змін до статті 12 Закону України "Про статус народного депутата України", статей 22, 89, 90, 99, 104, 114 та 115 Регламенту Верховної Ради України, що передбачають особливий порядок подання до Верховної Ради України проектів законодавчих актів суб'єктами законодавчої ініціативи, чітку регламентацію порядку їх відкликання, зміни в процедуру внесення поправок та пропозицій до цих актів, особливості процедури розгляду проектів законів в першому та повторному першому читанні.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6). Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В пояснювальній записці до Законопроекту зазначається, що існуючий механізм реалізації права законодавчої ініціативи ускладнює своєчасне технічне опрацювання всіх пропозицій щодо удосконалення законодавчих актів України на різних стадіях законодавчого процесу. Проте конкретні факти такого твердження та шляхи їх вирішення запропонованими змінами не наводяться.

Опрос