Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления ответственности за загрязнение окружающей природной среды

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1308
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення навколишнього природного середовища (реєстр. N 1308 від 09 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення навколишнього природного середовища (реєстр. N 1308 від 09 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Дирівом А. Б.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є посилення відповідальності юридичних та фізичних осіб за забруднення навколишнього природного середовища, що має забезпечити гарантоване статтею 50 Конституції України право громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля. На думку автора, внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення зумовлено необхідністю посилення адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері охорони довкілля та використання природних ресурсів, оскільки існуючий незначний розмір штрафів за правопорушення у сфері охорони довкілля та використання природних ресурсів не дозволяє вберегти від забруднень атмосферне повітря, водойми, лісові та паркові масиви, ґрунти тощо.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до деяких статей Кодексу, якими збільшуються розміри штрафів за забруднення та/або засмічення вод, водозборів, особливо розташованих на землях рекреаційного та оздоровчого призначення, засмічення лісів, порушення правил поводження з побутовими відходами. Також Законопроектом передбачається встановити відповідальність за руйнування русел, річок, струмків, водотоків, незаконне порушення природних умов поверхневого стоку.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Основного Закону України, Комітет виходить з такого.

Україна є правовою державою, у якій визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правої акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 1, частини перша, друга статті 8 Основного Закону України).

Опрос