Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Заключительные и переходные положения Закона Украины "О Государственном земельном кадастре" (относительно государственной регистрации права собственности на земельные участки за пределами населенных пунктов)

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1305
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державний земельний кадастр" (щодо державної реєстрації права власності на земельні ділянки за межами населених пунктів)" (реєстр. N 1305 від 09.12.2014 р.)

У проекті пропонується внести зміни до п. 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державний земельний кадастр", згідно з якими передбачається, що до державної реєстрації права державної чи комунальної власності на земельні ділянки формування земельних ділянок за рахунок земель державної та комунальної власності, визначення їх угідь, а також віднесення таких земельних ділянок до певних категорій може здійснюватись на підставі матеріалів інвентаризації земель, проведеної за рішенням, у тому числі, і обласних державних адміністрацій - для міст обласного підпорядкування. Матеріали інвентаризації земель у такому разі підлягають погодженню в порядку погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та затверджуються органами, які прийняли рішення про проведення інвентаризації.

В обгрунтування цієї пропозиції у Пояснювальній записці до проекту зазначається, що формування земельних ділянок у містах обласного підпорядкування, які не мають районних адміністрацій, у даний час може здійснюватись на підставі матеріалів інвентаризації земель, проведеної за рішенням районних державних адміністрацій. В Україні більше 270 міст обласного підпорядкування, більшість із яких мають землі, які знаходяться за межами населених пунктів. Тому є гостра потреба надати право здійснювати таку діяльність обласним державним адміністраціям для цих міст.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши проект і не заперечуючи у цілому проти зазначеної законодавчої ініціативи, водночас вважає за доцільне висловити окремі зауваження техніко-юридичного характеру.

Зокрема, фактично зміни вносяться до п. 7 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державний земельний кадастр", а не до "п. 7 ст. 28-1 "Взаємодія органу державної реєстрації прав та органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру" розділу VII", як це передбачено у проекті закону (пп. 1 пункту 1 проекту), а також і у Порівняльній таблиці та Пояснювальній записці до нього.

Опрос