Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об образовании" (относительно установления надбавки к заработной плате педагогических работников)

Заключение к проекту закона Украины от 09.12.2014 № 1301
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" (щодо встановлення надбавки до заробітної плати педагогічних працівників)" (N 1301 від 09.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується встановити надбавку у розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування (стаття 57 Закону України "Про освіту").

Головне науково-експертне управління підтримує законодавчу пропозицію, спрямовану на посилення матеріального забезпечення педагогічних працівників.

Необхідно відмітити, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. N 373 "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників вже було встановлено надбавку у граничному розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), яка визначається керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці. Проте у такій редакції зазначена постанова набула чинності лише з 25.03.2014 р. На час же її прийняття встановлення надбавки у розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) для педагогічних працівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування передбачалося без додаткових умов.

Статтею 57 Закону України "Про освіту" вже закріплені певні гарантії в оплаті праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам (виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків; надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків; виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки). Для недопущення порушення прав працівників освіти на належну оплату праці та забезпечення прозорості, стабільності і передбачуваності правового регулювання цілком прийнятною вбачається пропозиція щодо встановлення 20-ти відсоткової надбавки для освітян саме на рівні закону, який ці питання визначає. Водночас, на нашу думку, потребує уточнення підстава призначення такої надбавки, оскільки інші надбавки у статті 57 Закону пов'язані з певними підставами (сумлінна праця, зразкове виконання службових обов'язків та ін.). Зазначимо, що у згаданій урядовій постанові N 373 підставою для встановлення такої надбавки є "підвищення престижності праці педагогічних працівників". При цьому доцільно також одночасно передбачити уточнення до частини 3 статті 8 Закону України "Про оплату праці" щодо визначення умов розміру оплати праці законом не тільки суддям, державним службовцям, а й освітянам.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос