Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно соблюдения принципа социальной справедливости в пенсионном обеспечении)

Заключение к проекту закона Украины от 08.12.2014 № 1279
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні) (реєстр. N 1279 від 08 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо дотримання принципу соціальної справедливості в пенсійному забезпеченні) (реєстр. N 1279 від 08 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Нечипоренком В. М.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є забезпечення єдиного принципу нарахування пенсій в Україні та дотримання принципу соціальної справедливості.

Для досягнення мети передбачається з 01 січня 2016 року встановити, що пенсійне забезпечення Президента України, членів Кабінету Міністрів України та народних депутатів України здійснюється на загальних підставах у порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У зв'язку з цим пропонується віднести до осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, Президента України, членів Кабінету Міністрів України, народних депутатів України та встановити, що розміри їх пенсійних виплат визначаються виключно цим Законом.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Конституції України зазначається, що Україна є демократична, соціальна, правова держава (стаття 1); права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3); усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах (стаття 21).

Згідно з приписами Основного Закону України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22).

Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. Загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена (Рішення Конституційного Суду України N 5-рп/2005 від 22 вересня 2005 року).

Конституційний Суд України у своєму Рішенні N 1-21/2005 від 11 жовтня 2005 року визначив, що Конституція України та закони України можуть виокремлювати певні категорії громадян України, що потребують гарантій соціального захисту з боку держави.

Опрос