Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании самопровозглашенных организаций "Донецкая народная республика" и "Луганская народная республика" террористическими организациями

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1278
Дата рассмотрения: 15.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання самопроголошених організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка" терористичними організаціями"

У законопроекті пропонується шляхом прийняття спеціального Закону визнати самопроголошені організації "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка" терористичними організаціями. Органам влади та їх посадовим (службовим) особам, а також підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності пропонується заборонити надавати допомогу і сприяти діяльності вказаних організацій, вжити всіх заходів для припинення їх діяльності, а також притягувати до кримінальної відповідальності керівний склад та членів незаконних військових формувань, що діють на території України, фізичних та юридичних осіб, які їх підтримують та фінансують, в тому числі представників іноземних держав, діяльність яких підпадає під ознаки терористичної діяльності відповідно до Закону України "Про боротьбу з тероризмом". Такі особи та їх майно мають бути негайно заарештовані.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши проект, вважає його надзвичайно актуальним. Разом з тим вважаємо за необхідне висловити щодо проекту зауваження і пропозиції, суть яких полягає у наступному:

1. Законопроектом вирішується лише питання визнання терористичними організаціями двох конкретних утворень, але у ньому відсутній алгоритм, який давав би можливість юридично коректного визнання терористичними (за наявності для цього належних підстав) будь-яких організацій, які діють як на території України, так і за її межами, зокрема й тих, які визнані терористичними міжнародною спільнотою і щодо яких запроваджені санкції, до яких має приєднатися Україна. Крім того, Кримінальний кодекс України у Розділі XIV-1 передбачає застосування до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру за вчинення уповноваженою особою від її імені будь-якого зі злочинів, передбачених статтями 258 - 258-5. На наш погляд, юридичні особи, до яких судами застосовані відповідні заходи у зв'язку з вчиненням злочинів терористичної спрямованості, також у певних випадках мають визнаватись терористичними організаціями. З огляду на зазначене постає питання щодо удосконалення механізму визнання організацій терористичними, правових наслідків такого визнання, ведення списку терористичних організацій і визначення органу, відповідального за цей список.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос