Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно передачи земельных участков в собственность или в пользование)

Заключение к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1277-1
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування)" (реєстр. N 1277-1 від 10.12.2014 р.)

У проекті пропонується розширити повноваження у сфері земельних відносин сільських, селищних та міських рад шляхом надання їм права розпоряджатися не тільки землями комунальної власності, а й землями державної власності, в тому числі сільськогосподарського призначення, які знаходяться в межах та за межами населених пунктів. Відповідні зміни пропонується внести до статей 15-1 та 122 Земельного кодексу України, які визначають повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність та користування. Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, його прийняття сприятиме "розвитку інфраструктури населеного пункту, дасть можливість здійснювати повноцінний контроль за цільовим використанням земельних ділянок".

Проаналізувавши проект, Головне управління висловлює щодо нього наступні зауваження.

1. Запропоновані зміни до ст. 122 ЗК України порушують закладену у цій статті логіку регулювання повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади за ознакою належності земель до комунальної чи державної власності, що вносить плутанину у розподіл повноважень між цими органами у даній сфері суспільних відносин. Звертаємо увагу на те, що за змістом ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності тощо.

2. Підтримуючи вилучення зі ст. 122 положення, за яким "Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб", разом із тим, вважаємо, що відповідні повноваження слід передати на сільським, селищним, міським радам, як це випливає із проекту, а районним державним адміністраціям.

Опрос