Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 122 Земельного кодекса Украины относительно вопросов предоставления права сельским, поселковым, городским советам передавать земельные участки государственной собственности в собственность или пользование

Заключение к проекту закона Украины от 08.12.2014 № 1277
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо питань надання права сільським, селищним, міським радам передавати земельні ділянки державної власності у власність або користування" (реєстр. N 1277 від 08.12.2014 р.)

У проекті запропоновано надати у відповідних випадках право розпоряджатися земельними ділянками державної власності, що мають сільськогосподарське призначення, а також використовуються для потреб рибного господарства, сільським, селищним, міським радам. Натомість, "центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів" має бути позбавлений повноважень з розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності. Метою проекту є упорядкування розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади у даній сфері суспільних відносин.

Головне управління підтримує пропозицію у частині визначення повноважень з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Разом з тим не може погодитися із запропонованою передачею відповідних повноважень сільським, селищним, міським радам. У даному випадку не враховані загальні положення щодо правового регулювання відносин з питань власності, за якими органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності (частина перша ст. 143 Конституції України), та розпоряджаються землями комунальної власності (частини перша та друга ст. 122 ЗК України).

За своїм змістом запропоновані зміни до ст. 122 ЗК України порушують закладену у ст. 122 ЗК України логіку регулювання повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади за ознакою належності земель до комунальної чи державної власності, що вносить плутанину у розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади у даній сфері суспільних відносин. Керуючись цією логікою, відповідні повноваження з розпорядження землями державної власності мали б бути надані районним державним адміністраціям.

Проект має також окремі редакційні вади. Зокрема, з запропонованим вилученням частини четвертої ст. 122 Земельного кодексу України мали б бути узгоджені редакції тих частин ст. 122, в яких робиться посилання на зазначену частину. Також з коригуваннями ст. 122 мали б бути узгоджені приписи ст. 15-1 Земельного кодексу України, в якій визначаються повноваження відповідного центрального органу виконавчої влади з розпорядження землями державної власності.

Опрос