Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно устранения дискриминации в налогообложении доходов резидентов и нерезидентов с источником их происхождения в Украине)

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1263
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на засіданні 20 травня 2015 року (протокол N 19) розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення дискримінації в оподаткуванні доходів резидентів та нерезидентів з джерелом їх походження в Україні) (реєстр. N 1263), поданий народним депутатом України Долженковим О. В.

Законопроектом пропонується встановити для нерезидентів однакові з резидентами ставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО), одержуваних нерезидентами від продажу рухомого та нерухомого майна, а також у вигляді спадщини.

Під час обговорення законопроекту народні депутати України - члени комітету звернули увагу на те, що чинними нормами Податкового кодексу передбачено застосування до таких доходів нерезидентів підвищених ставок. Так, з доходів від продажу другого та наступних одиниць легкового автотранспорту та/або об'єктів нерухомого майна (квартир, будинків тощо) протягом календарного року з резидентів утримується 5 % ПДФО, а з нерезидентів 15 (20 %). З доходу, отримуваного у вигляді спадщини з резидентів, які не відносяться до першого ступеня споріднення з спадкодавцем, утримується 5% ПДФО, а з нерезидентів - 15 (20 %). При цьому у випадках, коли до зазначених доходів Податковим кодексом передбачено застосування ставки 0 % або їх неоподаткування, то така ставка чи неоподаткування застосовується як до резидентів, так і до нерезидентів.

Також було зазначено, що світова практика оподаткування доходів нерезидентів, отриманих у вигляді спадщини/подарунків та/або від продажу нерухомого чи рухомого майна свідчить, що не у всіх країнах ставки оподаткування доходів резидентів і нерезидентів однакові. Наприклад, в США, Іспанії та деяких інших країнах Європи спадщина, отримана нерезидентами, оподатковується по значно вищім ставкам, ніж отримана резидентами цих країн.

Опрос