Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно совершенствования правового регулирования применения севооборота в сельском хозяйстве

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1253
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання застосування сівозміни у сільському господарстві" (реєстр. N 1253 від 04.12.2014 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, законів України "Про землеустрій" та "Про охорону земель", які стосуються зміни назви та вимог до документації із землеустрою. Зокрема, проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь пропонується замінити на "проекти внутрігосподарського землеустрою сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств". Також перелік документації із землеустрою пропонується доповнити "технічною документацією із землеустрою щодо визначення (проектування) землекористування сільськогосподарських підприємств (фермерських господарств)".

Метою законопроекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є "вдосконалення правового регулювання відносин щодо застосування сівозміни, що в свою чергу має сприяти масовому застосуванню сівозміни сільськогосподарськими товаровиробниками в Україні".

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне висловити до окремих його положень наступні зауваження.

1. До Земельного кодексу України.

1.1. У проекті не враховано, що проекти землеустрою щодо забезпечення еколого-економічного обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь, які пропонується замінити на "проекти внутрігосподарського землеустрою сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств", стосуються не лише частини четвертої статті 22 ЗКУ, до якої вносяться зміни (пп. 1 пункту 1 розділу І проекту), а й деяких інших норм цього Кодексу, наприклад, пункту "ж" частини першої статті 184, пункту "і" частини першої статті 211 ЗКУ, що потребує відповідного узгодження. Крім того, у Кодексі України про адміністративні правопорушення (ч. 2 ст. 55 КУпАП) передбачено адміністративну відповідальність за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь, що також потребує врахування.

1.2. У статті 30 Закону України "Про землеустрій" зазначається, що погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України. Однак у пункті "д", яким пропонується доповнити частину першу статті 186 ЗКУ (пп. 2 пункту 1 розділу І проекту), визначаються лише органи, що погоджують проекти землеустрою, внутрігосподарського землеустрою сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, без обов'язкової стадії затвердження. Вилучення стадії затвердження у даному випадку суперечить як вказаній нормі, так і назві статті 186 ЗКУ - "Розгляд і затвердження землевпорядної документації".

Крім того, у зазначеному вище пункті "д" згадуються "територіальні органи земельних ресурсів" без уточнення центрального органу виконавчої влади, до якого вони належать, що потребує уточнення (наприклад, за аналогією до ч. 1 ст. 186-1 ЗКУ).

2. До Закону України "Про землеустрій".

Опрос